Nawigacja
Portal
  Start
  Artykuły
  Wykłady Mp3
  Pobierz - Oglądaj
  Galerie
  Linki
  O nas
  Kontakt
  Szukaj

Materiały
  Biblia online
  Wielki Bój
  Grzech nad wami panować nie będzie
  Czas Się Wypełnił - poselstwo trzech aniołów

2017- 500 lat po Lutrze!
Ostatnie Wykłady
Noworoczny apel 11332
Jestem dłużnikiem 10852
Uciec z czarnej dziu... 9975
Wystarczy zepsuta la... 7254
Usuńcie przeszkodę 7091
Losowa Fotka
przemijający czas
przemijający czas
Przyroda
Ostatnie Artykuły
WAGGONER E. J. - JEZ...
SALLY HOHNBERGER - P...
WHITE E. G. - OSTATN...
WHITE E. G. - PRZYCZ...
13 - PRAKTYCZNE PRZY...
Zagadnienia biblijne
Statystyki
Artykuły
Wszystkich artykułów:37
Oglądano razy:167086
Najwięcej oglądano: CO ZOSTAŁO PRZYBITE DO KRZYŻA? [ 17548 ]

Szukaj we wszystkich artykułach:
Kategorie
Chrystus i Jego Sprawiedliwość (14)
Książka E. J. Waggonera...
ANDREASEN M. L. - OSTATNIE POKOLENIE
Końcowa demonstracja tego, co ewangelia jest w stanie uczynić w człowieczeństwie oraz dla niego, znajduje się stale jeszcze w przyszłości. Chrystus ukazał drogę. Przyjął ciało ludzkie i w tym ciele zademonstrował moc Bożą. Ludzie mają naśladować Jego przykład i dowieść, że to. co Bóg uczynił w Chrystusie, jest w stanic uczynić w każdej istocie ludzkiej, która Jemu się podda. Świat oczekuje tej demonstracji. Patrz Rzymian 8:19. Kiedy to zostanie spełnione, nadejdzie koniec. Bóg doprowadzi Swój plan do spełnienia. Ukaże Siebie jako Prawdomównego a szatana jako kłamcę. Jego rząd będzie obroniony.
Oglądano 3835
Czytaj
CO ZOSTAŁO PRZYBITE DO KRZYŻA?
Komentarz U. Smitha na temat tekstu biblijnego Kolosan 2:14-17.
Oglądano 17548
Czytaj
CZAS BIBLIJNY
Wyjaśnienie pojęć pochodzi ze słownika biblijnego Easton’s Revised Bible Dictionary
Oglądano 5485
Czytaj
GREGORY PETER - CZAS KOŃCA
Wykład nr 1 wygłoszony na Młodzieżowej Generalnej Konferencji w Baltimore, USA w 2006 r. "To bardzo charakterystyczne, szczególne proroctwo o 2300 dniach było zapieczętowane i zamknięte, aż do roku 1798. Dlatego też ludzie, którzy żyli przed rokiem 1798 mogli czytać ten tekst, ale nie mogli go rozumieć, nie mogli go zinterpretować, aż do roku 1798 i lat późniejszych. Teraz moje pytanie brzmi: Dlaczego Bóg postanowił dać to cudowne poselstwo, a potem je odebrać, odebrać jego znaczenie, odebrać jego interpretację, odebrać właściwe zrozumienie tego proroctwa, aż do kiedy? Aż do roku 1798! A kto miał zrozumieć to proroctwo, gdy zostanie ono otwarte?"
Oglądano 8854
Czytaj
GREGORY PETER - CZAS OCHŁODY
Studium biblijne na temat wylania Ducha Świętego - wczesnego i późnego deszczu. Jest to wykład wygłoszony 20.01.2007 r.
Oglądano 3975
Czytaj
GREGORY PETER - CZAS ŻNIWA
Studium biblijne na temat wylania późnego deszczu. Jest to wykład wygłoszony 19.01.2007 r.
Oglądano 4781
Czytaj
GREGORY PETER - DZIESIĘCIU TRĘDOWATYCH
"Od tego trędowatego możemy nauczyć się bardzo istotnej i ważnej lekcji. Brzmi ona następująco: Możemy dobrze wyglądać jako chrześcijanie, możemy wyglądać na oczyszczonych jako chrześcijanie, ale my musimy zostać uzdrowieni – uczynieni zdrowymi! Abyśmy jednak mogli zostać uzdrowieni, uczynieni całkowicie zdrowymi wewnątrz i na zewnątrz, nie możemy bać się ludzi, ale bać się Boga." Wykład wygłoszony 16 kwietnia 2005 r.
Oglądano 5970
Czytaj
GREGORY PETER - JAK SIĘ MODLIĆ
"Musimy zatem modlić się, aż nasze serce dozna przemiany. „Panie, bądź wola Twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Pomóż mi kochać wypełnianie Twoich przykazań.” Duchowa moc, jaką możecie uzyskać w modlitwie to: „Panie, całkowicie wykorzeń moje nastawienie, moje motywacje, całkowicie oczyść mnie.” Gdybyśmy modlili się w ten sposób, nasze modlitwy zmieniłyby nas, ponieważ Bóg może współpracować z nami." Wykład wygłoszony 14 maja 2005 r.
Oglądano 4118
Czytaj
GREGORY PETER - JAK STUDIOWAĆ WASZĄ BIBLIĘ - cz.1
"Wybierzcie w Biblii jakąś księgę i to, co powinniście zrobić, to przeczytać tę księgę siedem razy. Dlaczego siedem razy? Po prostu lubię tę liczbę i tylko dlatego! W tej liczbie nie ma żadnej magii. Dlaczego siedem razy? Dlatego, że musicie przeczytać ją więcej, niż tylko raz." Wykład wygłoszony 9 września 2005 r.
Oglądano 4145
Czytaj
GREGORY PETER - JAK STUDIOWAĆ WASZĄ BIBLIĘ - CZ.2.
"Moi przyjaciele, jeśli chcemy, aby nasz kościół doświadczył ożywienia, to musimy ożywić studiowanie i rozumienie Słowa Bożego. Chce wam rzucić wyzwanie. Chcę wam rzucić wyzwanie, abyście podjęli post. Nie post dotyczący pokarmu. Oto, co powinniście zrobić: Idźcie do Pana i powiedzcie: „Panie, ja naprawdę potrzebuję znać Słowo Boże dla siebie samego. Co takiego robię obecnie w moim życiu, jakie moje osobiste działania mógłbym zamienić na studiowanie Słowa Bożego? Czymkolwiek one są..." Wykład wygłoszony 10 września 2005 r.
Oglądano 7433
Czytaj
GREGORY PETER - NADESZŁA GODZINA, UWIELBIJ SYNA
"Biblia mówi: „Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia”. Czy to jest możliwe? Wiecie, to jest największe pytanie. Czy możemy przestać grzeszyć? (...) Jedyny sposób, w jaki możemy pokonać grzech, to, jak mówi Biblia, dzięki Jego nasieniu (BG): „...iż nasienie jego w nim zostaje, i nie może grzeszyć, iż z Boga narodzony jest”. Jedyna moc, która pomoże wam przezwyciężyć grzech, to nasienie! Kto jest tym nasieniem? Jezus Chrystus! (...) W pewnym sensie nasza walka to nie walka z grzechem. Nasza walka to, poniekąd, pozwalanie na to, aby nasienie pozostawało w nas." Wykład wygłoszony 20.01.2007 r.
Oglądano 4204
Czytaj
GREGORY PETER - NAUCZYŁ SIĘ PRZEZ CIERPIENIE
"Czy możemy być posłuszni Bogu bez jakiegokolwiek cierpienia? Bardzo byśmy chcieli być dobrymi chrześcijanami, chcielibyśmy być dobrymi osobami bez jakiegokolwiek bólu, bez jakiegokolwiek cierpienia, bez jakiegokolwiek samozaparcia!" Wykład wygłoszony w lutym 2003 r.
Oglądano 3817
Czytaj
GREGORY PETER - NIKOLAICI
Studium biblijne na temat fałszywych członków w kościele Bożym, na podstawie siedmiu zborów z Księgi Objawienia. Wykład wygłoszony 21 stycznia 2006 r.
Oglądano 6633
Czytaj
GREGORY PETER - OSTATNI RUCH
Kazanie wygłoszone na Młodzieżowej Generalnej Konferencji w 2006 roku w Baltimore, USA. W Biblii, w Księdze Malachiasza czytamy: „Oto ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana. I zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, aby gdy przyjdę nie obłożyć ziemi klątwą”. Kazanie "Ostatni ruch" jest biblijnym wykładem na temat tego, kto jest tym Eliaszem w czasie końca.
Oglądano 5119
Czytaj
GREGORY PETER - OSTATNIE IMPERIUM
Nie mamy czasu do stracenia, moi przyjaciele. Ten świat nie będzie istniał w takim stanie do końca. Nie będziemy mieli takiego czasu jak ten na zawsze. Nasz kościół nie ma pozostawać na tym świecie na zawsze. Musimy się przygotować. Skoro o tym wiecie, moi przyjaciele, że mamy tylko krótki czas, to lepiej dwa razy przemyślcie wasze przyszłe plany. (...) Taki jest jednak cel szatana między rokiem 1798 a narodowymi prawami niedzielnymi – on chce was omamić, chce was zaangażować, chce abyście byli połowiczni, w połowie nadzy, abyście byli letni – w pewien sposób religijni, ale niepoświęceni, aby gdy Chrystus przyjdzie, było to dla nas zaskoczeniem, a będziemy atakowani pod każdym względem.
Oglądano 4612
Czytaj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Losowy cytat
  "Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, przyszedł na ten świat, by niezmordowanie służyć ludziom. (...) Przyszedł, by uwolnić lud od ciężaru chorób, nędzy i grzechu. Celem Jego misji była całkowita odnowa człowieka. Przybył obdarzyć go zdrowiem i pokojem oraz doskonałością charakteru." (E.G. White, "Słudzy Ewangelii", s.29)

[Wiecej cytatów]
POLECAMY

Studio nagrań ADeeS

Niezwykła książka "Ucieczka do Boga"

"Życie w mocy Boga" Jim Hohnberger

"Bądź rodzicem w mocy Ducha" Sally Hohnberger

Portal nadzieja.pl

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Oficjalna strona KADS-darmowe Znaki Czasu

Maranatha.pl

Download
Najchętniej pobierane
"POKONAĆ GOLIATA" C... 20299
Nick Vujicic - bez ... 16344
05. Czy naprawdę wi... 12194
"Czas się wypełnił" 7753
e-Biblia 3.10 complete 7354
"Wczesne Pisma" E.G... 7282
"Grzech nad wami pa... 6856
DATUR - Cezary Rogo... 6641
Ostatnio dodane
2017- 500 lat po Lu... 1142
07. Od religii do c... 4106
06. Punkt zwrotny 3491
05. Czy naprawdę wi... 12194
04. Wybiórczy słuch 3378
03. Spektrum wyborów 3117
02. Wracając do Boga 3121
01. Religia - Czy t... 3100