Nawigacja
Portal
  Start
  Artykuły
  Wykłady Mp3
  Pobierz - Oglądaj
  Galerie
  Linki
  O nas
  Kontakt
  Szukaj

Materiały
  Biblia online
  Wielki Bój
  Grzech nad wami panować nie będzie
  Czas Się Wypełnił - poselstwo trzech aniołów

2017- 500 lat po Lutrze!
Ostatnie Wykłady
Noworoczny apel 11366
Jestem dłużnikiem 10898
Uciec z czarnej dziu... 10060
Wystarczy zepsuta la... 7329
Usuńcie przeszkodę 7164
Losowa Fotka
Piękne kwiaty
Piękne kwiaty
Krajobrazy
Ostatnie Artykuły
WAGGONER E. J. - JEZ...
SALLY HOHNBERGER - P...
WHITE E. G. - OSTATN...
WHITE E. G. - PRZYCZ...
13 - PRAKTYCZNE PRZY...
Codzienne chodzenie z Bogiem
Statystyki
Artykuły
Wszystkich artykułów:23
Oglądano razy:74502
Najwięcej oglądano: SALLY HOHNBERGER - PRAWDZIWA REFORMA UBIORU [ 11161 ]

Szukaj we wszystkich artykułach:
SALLY HOHNBERGER - PRAWDZIWA REFORMA UBIORU
"Wystrzegajcie się liści figowych w swoim stylu ubierania się. Wystrzegajcie się myślenia, że wasza wola jest Bożą wolą. Dlatego zapytajcie same siebie. Dlaczego nosicie to co nosicie? Jaka jest wasza prawdziwa motywacja? Czy rozważałyście przyniesienie wszystkich waszych ubrań przed Boga, aby On uczciwie je zatwierdził? Czy jesteście kontrolowane przez obecną modę? Czy większy wpływ mają na was przyjaciele i współpracownicy, niż Bóg? Czy zastępujecie nadaną wam przez Boga tożsamość, aby być bardziej podobnymi do ludzi wokół was?"
Oglądano 11161
Czytaj
Jim Hohnberger - Jedność czy jednolitość?
Jedność nigdy nie przychodzi jako owoc przynależności do kościoła, organizacji czy instytucji. Nie jest też skutkiem zgadzania się z pewnymi prawdami. Jedność przychodzi jedynie jako owoc przyłączenia się do Jezusa Chrystusa ludzi, którzy są różni, pochodzą z różnych środowisk, a nawet mają różne uprzedzenia. To dlatego właśnie nam się nie powiodło. Nie mogliśmy doświadczyć jedności, ponieważ szukaliśmy jej w sprawach zewnętrznych zamiast szukać jej w Bogu, w poddaniu Mu naszego egoizmu i naszych pragnień oraz pozwoleniu Jego woli na działanie w nas.
Oglądano 3764
Czytaj
Sally Hohnberger - Zacznij od siebie
Być może nie byłeś zmuszony stawić czoła własnej niekonsekwencji w tak rażący sposób, prawda jednak jest taka, że nigdy nie dostarczysz dzieciom czegoś więcej ponad to, co sam posiadasz. Musisz być szczery w samoocenie – nie po to, żeby stracić nadzieję i załamać się swoim stanem, ale żeby przygotować się na radykalnie inne rozwiązanie niż to, które stosowałeś do tej pory. Jeżeli więc twoje życie i doświadczenia religijne nie są czymś, co chciałbyś, żeby twoje dzieci powielały, musisz rozważyć wprowadzenie zmian i rozpocząć przemianę od samego siebie.
Oglądano 3022
Czytaj
Jim Hohnberger - Dlaczego ja, Panie?
Jeśli pragniesz powrotu do ciszy i doświadczenia Boga w nowy, osobisty sposób, pamiętaj, że niezależnie od tego, czy jesteś na pustkowiu, czy w mieście, szatan uczyni wszystko, co w jego mocy, by sprowadzić na ciebie kłopoty i trudności. Wie, że straci władzę nad tobą, jeśli zanurzasz się w ciszy przepełnionej Bożą obecnością i nie przestajesz szukać Zbawiciela dla siebie i swej rodziny.
Oglądano 2972
Czytaj
Jim Hohnberger - Czy ja umrę?
Przechodziłem przez całą gamę emocji jak na kolejce górskiej (ang. roller coaster) – od nadziei do strachu; od smutku do złości; od rozpaczy do tęsknoty. Czułem, jakby moje życie dobiegało końca. Mój umysł przechodził przez tuzin różnych reakcji, kiedy w mojej wyobraźni spotykałem moich (nie)przyjaciół. Wiedziałem, że nie jest bezpiecznie podążać za instynktami emocji, ale jaki kierunek był bezpieczny, aby nim podążać? Jak mogłem się tego dowiedzieć?
Oglądano 3202
Czytaj
Rodzicielska piramida - Sally Hohnberger
Czy widzisz różnicę między „w Chrystusie”, a „w sobie”? „W sobie” jest bezsilną religijnością, która próbuje zmagać się i pokonać ciało przy użyciu tylko siły ludzkiej woli. W ten sposób nie uda się zmienić serca. Może to być jak bezwzględna wspinaczka pod górkę przeciw ustanowionej woli.
Oglądano 3226
Czytaj
Rozwijanie Charakteru - Sally Hohnberger
To jest rozwijanie charakteru. Branie złych myśli i uczuć, przynoszeniem ich do Chrystusa i współpraca, aby myśleć w nowy sposób – bycie chętnym do zmian. To dzięki mocy Chrystusa dla nas i dla naszych dzieci jest to możliwe, aby przebaczyć.
Oglądano 2339
Czytaj
POTRZEBNA POMOC - BOGOBOJNI RODZICE
Czy myślałeś ostatnio nad tym jakie obowiązki masz w swojej pracy? Nie, nie miałam na myśli tej zawodowej – budowlaniec czy bankier – ale raczej tej, na którą zapisałeś się w dniu kiedy odkryłeś, że spodziewasz się swojego pierwszego dziecka. Ich życie wydaje się płynąć szybciej podczas kiedy my jesteśmy pochłonięci codziennymi obowiązkami. Zapominamy jak ważne są dzieci dla Boga – i co ważniejsze, zapominamy jak ważni jesteśmy my dla ich rozwoju. Ciągle potrzebuję przypomnienia o mojej odpowiedzialności względem moich dzieci i jak jestem odpowiedzialna przed Chrystusem w tej ważnej pracy.
Oglądano 2404
Czytaj
JIM HOHNBERGER - ZGUBIENI I ODNALEZIENI CZ2
Zawsze jest nadzieja dla twojego małżeństwa, bez względu na to, jak beznadziejne wydaje ci się ono być. Kiedyś kochaliście się, lecz potem w jakiś sposób sprawy przybrały zły obrót. Waszą miłość da się odnowić, jeśli tylko odnajdziecie to, co zostało zagubione.
Oglądano 2202
Czytaj
JIM HOHNBERGER - ZGUBIENI I ODNALEZIENI CZ1
Zawsze jest nadzieja dla twojego małżeństwa, bez względu na to, jak beznadziejne wydaje ci się ono być. Kiedyś kochaliście się, lecz potem w jakiś sposób sprawy przybrały zły obrót. Waszą miłość da się odnowić, jeśli tylko odnajdziecie to, co zostało zagubione.
Oglądano 3306
Czytaj
JIM HOHNBERGER - BOSKIE STARANIA
– Jim, a co ty tu w ogóle robisz? – zapytał Warren.
Czytałem w jego myślach. Był wyraźnie przekonany, że tu, w górach marnowałem swoje życie, podczas gdy w mieście mógłbym zbijać fortunę. Przyjechał na ustronie w poszukiwaniu nieruchomości i tak oto całą trójką, razem z jego ciężarną żoną, podskakiwaliśmy w mojej furgonetce, rozbijając się po podrzędnych wyboistych drogach celem obejrzenia pewnej posiadłości.
– Widzisz, Warren – zacząłem – jestem chrześcijaninem i przyjechałem tu z rodziną, żeby...
– Przestań, Jim – przerwał mi w pół zdania. – Ja nie jestem chrześcijaninem i w żadne chrześcijaństwo nie wierzę. Nie chcę w ogóle o tym słyszeć!
Oglądano 2344
Czytaj
ZADOWOLENIA, SPEŁNIENIE i .....!
Idea poszukiwania radości w podróży wstrząsnęła do głębi moim sercem. Później znalazłam taki oto strzęp myśli: „Szczęście jest motylem, który ścigany, zawsze jest poz zasięgiem naszej ręki, ale który, gdy usiądziesz po cichu może na tobie usiąść”. Piosenka, którą pamiętam z dzieciństwa brzmi tak: „Mamy tą chwilę, aby trzymać ją w naszych rękach i aby ją dotknąć, gdy wyślizguje się spomiędzy naszych palców jak piasek. Wczoraj odeszło, jutro może nigdy nie nadejść, ale dziś mamy tą chwilę”. Co robisz ze swoimi chwilami? Czy gnasz do „przeznaczenia” i w czasie drogi tracisz radość podróży; pasażerów, którzy siadają obok chcąc twojego towarzystwa; możliwości uchwycenia w dłonie każdej chwili? Czym jest twoje „przeznaczenie”? Jakiego motyla próbujesz złapać?
Oglądano 2434
Czytaj
JIM HOHNBERGER - CZY JESTEŚ GOTOWY?
Czy otrzymałeś je? Ja tak. Alarmujące e–maile wskazujące, że wszystko przestanie istnieć tej jesieni (Artykuł był pisany na jesieni 2008r – przyp. tłum.). Wyglądają one tak: – „Ekonomia się rozpadnie i dolar stanie się bezwartościowy w ciągu nocy”. – „Prezydent ustanowi prawo wojenne i zawiesi nasze konstytucyjne prawa”. – „Poważne niedobory jedzenia i energii”. – „Obozy koncentracyjne dla 'ekstremistów'”. – „Ataki terrorystyczne na naszą infrastrukturę z duża ilością zabitych”. Wiele osób z niepokojem pyta: „Czy te rzeczy naprawdę się wydarzą”? „Co powinniśmy robić”? „Jak mamy się przygotować”?
Oglądano 2493
Czytaj
JIM HOHNBERGER - GONITWA ZA WIATREM
Czy próbowałeś kiedykolwiek złapać wiatr w swoją pięść? Śmiało, wyjdź na zewnątrz i chwyć całą garść. A teraz otwórz swoją dłoń. Co widzisz? Nic. Nie ma go już tutaj. Dlatego większość naszego życia składa się z „marności” i „gonitwy za wiatrem”. Był kiedyś czas, że nie myślałem w ten sposób. Goniłem amerykańskie kłamstwo – bogactwo, przyjemność, władza, wpływ, zabawki i wspaniałe osiągnięcia. One, myślałem, sprawią, że będę szczęśliwy, spełniony i godnym podziwu. Uczynią mnie one „kimś ważnym”.
Oglądano 2638
Czytaj
SALLY HOHNBERGER - JAK ŻYĆ Z TRUDNYM MĘŻCZYZNĄ
„Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe”. Mk 10,27
Zasadniczo trudny mężczyzna przychodzi w dwóch zestawach: silny lub łagodny. Każdy mężczyzna będzie zmierzać, aby upodobnić się do Lutra lub Melanchtona; Eliasza lub Elizeusza. Oba warianty: silny i łagodny mają swoje zalety i wady. Silny może stać się Lutrem lub Hitlerem. Łagodny z kolei może stać się Eliaszem lub Achabem. Kto kim się stanie zależy od tego, czy podda się Bogu.
Oglądano 3490
Czytaj
Strona 1 z 2 1 2 >
Losowy cytat
  "Dobry jest Pan, i posila w dzień uciśnienia, a zna tych, którzy ufają w nim." Nahum 1,7 (BG)

[Wiecej cytatów]
POLECAMY

Studio nagrań ADeeS

Niezwykła książka "Ucieczka do Boga"

"Życie w mocy Boga" Jim Hohnberger

"Bądź rodzicem w mocy Ducha" Sally Hohnberger

Portal nadzieja.pl

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Oficjalna strona KADS-darmowe Znaki Czasu

Maranatha.pl

Download
Najchętniej pobierane
"POKONAĆ GOLIATA" C... 20925
Nick Vujicic - bez ... 16500
05. Czy naprawdę wi... 12325
"Czas się wypełnił" 7774
e-Biblia 3.10 complete 7376
"Wczesne Pisma" E.G... 7307
"Grzech nad wami pa... 6878
DATUR - Cezary Rogo... 6679
Ostatnio dodane
2017- 500 lat po Lu... 1162
07. Od religii do c... 4122
06. Punkt zwrotny 3508
05. Czy naprawdę wi... 12325
04. Wybiórczy słuch 3406
03. Spektrum wyborów 3139
02. Wracając do Boga 3142
01. Religia - Czy t... 3132