Nawigacja
Portal
  Start
  Artykuły
  Wykłady Mp3
  Pobierz - Oglądaj
  Galerie
  Linki
  O nas
  Kontakt
  Szukaj

Materiały
  Biblia online
  Wielki Bój
  Grzech nad wami panować nie będzie
  Czas Się Wypełnił - poselstwo trzech aniołów

2017- 500 lat po Lutrze!
Ostatnie Wykłady
Noworoczny apel 11332
Jestem dłużnikiem 10853
Uciec z czarnej dziu... 9975
Wystarczy zepsuta la... 7255
Usuńcie przeszkodę 7092
Losowa Fotka
makowe główki
makowe główki
Przyroda
Ostatnie Artykuły
WAGGONER E. J. - JEZ...
SALLY HOHNBERGER - P...
WHITE E. G. - OSTATN...
WHITE E. G. - PRZYCZ...
13 - PRAKTYCZNE PRZY...
Artykuły E.White
Statystyki
Artykuły
Wszystkich artykułów:105
Oglądano razy:240663
Najwięcej oglądano: WHITE E. G. - OSTATNI DECYDUJĄCY BÓJ [ 10901 ]

Szukaj we wszystkich artykułach:
Kategorie
Artykuły o Wieczerzy Pańskiej (6)
...
WHITE E. G. - OSTATNI DECYDUJĄCY BÓJ
Będąc pewnego razu w Nowym Jorku, obudzono mnie w nocy, żebym patrzyła, jakie wielkie budynki piętro za piętrem wznosi się wysoko ku niebu. Budynki te mają być ogniotrwałe; wzniesiono je, aby oddały chwałę ich właścicielom i budowniczym. Wznosiły się coraz wyżej i wyżej, na ich budowę zużyto najdroższy materiał. Właściciele tych wspaniałych gmachów nie pytali: "Jak możemy najlepiej oddać chwałę Bogu"? Myśli ich nie sięgały tak wysoko. O Panu nie myśleli.
Oglądano 10901
Czytaj
WHITE E. G. - MIĘSO JAKO POŻYWIENIE
Oglądano 2946
Czytaj
TO NATURALNE
"Widziałam zdeklarowanych chrześcijan urzeczywistniających swoje naturalne słabości, pozwalających na to, aby ich złe usposobienie odnosiło nad nimi zwycięstwo, a potem, gdy mija zdenerwowanie, zastanowienie i rozsądek poucza ich, że bardzo zbłądzili. Usprawiedliwiają się mówiąc: „Bycie porywczym jest dla mnie naturalne, taki mam temperament.” Dla niektórych duma jest nałogowym grzechem, który musi zostać poskromiony..."
Oglądano 2098
Czytaj
CI, CO DOBRZE CZYNILI
"Teraz jest nasz dzień próby i teraz mamy doskonalić charaktery, które wytrzymają próbę sądu. Gdy Chrystus przyjdzie, nie będzie miała miejsca żadna zmiana charakteru. To, co śmiertelne przyoblecze nieśmiertelność, a to, co skażone przyoblecze to, co nieskażone, a ci, którzy będą żywi i pozostaną na ziemi, zostaną porwani na spotkanie Pana w powietrzu, jeśli ich charaktery będą nieskazitelne i czyste. Przemiana charakteru musi mieć miejsce w czasie cennych godzin próby."
Oglądano 2629
Czytaj
CHRYSTUS MODLIŁ SIĘ O JEDNOŚĆ WŚRÓD SWOICH UCZNIÓW
"Zaczęliśmy zdobywać zaledwie niewielki przebłysk tego, czym jest wiara, ponieważ trudno jest tym, którzy byli pochłonięci patrzeniem na ciemne obrazy niewiary, dostrzec cokolwiek innego poza ciemnością. Oby Bóg pomógł nam zgromadzić klejnoty Jego obietnic i ozdobić korytarz pamięci perłami Jego słowa."
Oglądano 2620
Czytaj
JAK POSTĘPOWAĆ Z BŁĄDZĄCYMI
"Stan tego, kto doznaje wyrzutów sumienia jest najbardziej żałosny. Jest on jak ktoś ogłuszony, zataczający się, zapadający się na dno. Zmęczona, kuszona, zakłopotana dusza nie potrafi niczego zobaczyć wyraźnie. O, niech zatem nie będzie wypowiadane żadne słowo powodujące głębszy wstyd! Pomóż raz jeszcze powstać na nogi temu, kto upadł."
Oglądano 2669
Czytaj
BĄDŹCIE JEDNI DLA DRUGICH UPRZEJMI
"Bóg dał każdemu człowiekowi pewną miarę światła i ma on pozwolić temu światłu, aby świeciło innym. Żaden chrześcijanin nie żyje dla siebie samego. Ten, kto jest oddany służbie samemu sobie nie uczył się jeszcze od boskiego Nauczyciela, chociaż może twierdzić, że jest chrześcijaninem."
Oglądano 2504
Czytaj
GRZECH SAMOLUBSTWA
"Bóg nie uwolni nas od podjęcia krzyża i praktykowania samozaparcia w wyświadczaniu dobra innym z niesamolubnych motywów. Jeśli zadamy sobie trud podjęcia samozaparcia wymaganego od chrześcijan, możemy zostać przez łaskę Bożą wykwalifikowani do zdobywania dusz dla Chrystusa. Bóg ma wymagania wobec wielu z nas, na które nigdy nie odpowiedzieliśmy."
Oglądano 2741
Czytaj
SAMOCHWALSTWO
"Szacunek i poklask ludzi mają wielką wartość dla niektórych umysłów, ponieważ trudzą się o nie w o wiele większej mierze, zamiast badać siebie samych, czy trwają w miłości Bożej. Szatan nieustannie stara się wtłoczyć w ich serca próżną chwałę, aby mógł wykraść ich pokorę i łagodność, miłość i cierpliwość."
Oglądano 2452
Czytaj
JEDNI DRUGICH BRZEMIONA NOŚCIE
"Nigdy nie wolno nam poniżać współbliźniego. Gdy widzimy, że zostały popełnione błędy, mamy uczynić wszystko, co jest w naszej mocy, aby pomóc tym, którzy zbłądzili, mówiąc im o naszym doświadczeniu – jak wtedy, gdy popełniliśmy poważne błędy, cierpliwość i braterskie uczucia, życzliwość i pomoc ze strony naszych współpracowników, dodały nam odwagi i nadziei."
Oglądano 10115
Czytaj
CHRZEŚCIJAŃSKA POMOC
"I gdy wychodzicie w świat, droga młodzieży, pamiętajcie, że macie szukać i ratować to, co zginęło. Jakże cenne są dusze, za które Chrystus umarł; gdzie jednak jest miłość do grzeszników, którą On okazywał? Kto pójdzie i sprowadzi z powrotem tych, których nogi zboczyły z właściwej ścieżki? I gdzie jest radość nad zgubioną owcą, która została odnaleziona i przyprowadzona z powrotem do stada?"
Oglądano 3419
Czytaj
PRZESTRZEGANIE SABATU
Sabatowi towarzyszy daleko więcej świętości, niż bywa on ją otaczany przez wielu wyznających zachowywanie go. Pan został wielce pozbawiony czci przez tych, którzy nie zachowywali Sabatu zgodnie z przykazaniem, w literze lub w duchu. Wzywa On do reformy w przestrzeganiu Sabatu.
Oglądano 5432
Czytaj
ENOCH
Zbiór cytatów E.G. White, dotyczący charakteru i życia Enocha, które są wzorem na życie i charakter tych, którzy oczekują na spotkanie ze Swoim Zbawicielem, Jezusem Chrystusem.
Oglądano 4906
Czytaj
OBOWIĄZEK WYZNAWANIA
Jakikolwiek by nie był charakter waszego grzechu, wyznajcie go. Jeśli jest on tylko przeciwko Bogu, wyznajcie tylko Jemu. Jeśli wyrządziliście krzywdę albo uraziliście innych, wyznajcie również im, a błogosławieństwo Pana spocznie na was. W ten sposób umieracie własnemu "ja, " a Chrystus zostaje ukształtowany wewnątrz. Tak możecie utwierdzić siebie w zaufaniu waszych braci i możecie być dla nich pomocą oraz błogosławieństwem.
Oglądano 4631
Czytaj
KRZEW WINNY I LATOROŚLE
Bycie chrześcijaninem oznacza wzrost według boskiego charakteru Chrystusa.[...] Chrystus wyraził Swoją miłość do człowieka tym, że oddał życie za odkupienie świata. Ta miłość ma być miarą tej, którą Jego uczniowie będą okazywali sobie nawzajem.[...]
Oglądano 8493
Czytaj
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Losowy cytat
  "Bóg tak umiłował świat, że dał Swego jednorodzonego Syna - nie syna przez stworzenie, jakimi byli aniołowie, nie syna przez adopcję jak jest z grzesznikiem, któremu przebaczono, ale Syna zrodzonego na wyraźny obraz osoby Ojca, w jasności Jego majestatu i chwały, kogoś równego Bogu: w autorytecie, dostojeństwie i boskiej doskonałości. W Nim zamieszkała cała pełnia Bóstwa cieleśnie." (E. White "Sings of the Times" 30.05.1895)

[Wiecej cytatów]
POLECAMY

Studio nagrań ADeeS

Niezwykła książka "Ucieczka do Boga"

"Życie w mocy Boga" Jim Hohnberger

"Bądź rodzicem w mocy Ducha" Sally Hohnberger

Portal nadzieja.pl

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Oficjalna strona KADS-darmowe Znaki Czasu

Maranatha.pl

Download
Najchętniej pobierane
"POKONAĆ GOLIATA" C... 20299
Nick Vujicic - bez ... 16344
05. Czy naprawdę wi... 12194
"Czas się wypełnił" 7753
e-Biblia 3.10 complete 7354
"Wczesne Pisma" E.G... 7282
"Grzech nad wami pa... 6856
DATUR - Cezary Rogo... 6641
Ostatnio dodane
2017- 500 lat po Lu... 1142
07. Od religii do c... 4106
06. Punkt zwrotny 3491
05. Czy naprawdę wi... 12194
04. Wybiórczy słuch 3378
03. Spektrum wyborów 3117
02. Wracając do Boga 3121
01. Religia - Czy t... 3100