Kazanie zza grobu

Kazanie zza grobu

Phodidas Ndamyumugabe

Nadchodzi wielki ucisk, jakiego nie było, odkąd istnieją narody. Nadchodzą prześladowania. Zaczną się od adwentystów, oraz ich sympatyków. Czy zastanawiałeś się jak to będzie, kiedy przyjdą? Kiedy przyjdą podpalić twój dom? I pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą?

Co zrobisz? Ile masz sił, by ochronić rodzinę, żonę, dzieci, domowników, siebie, przed agresją uzbrojonych po zęby, żądnych krwi, zaślepionych nienawiścią, bezwzględnych zabójców, przekonanych o swojej jedynie słusznej racji i chwalebności własnych czynów? Czy jesteś na to przygotowany?

Pastor Ndamyumugabe, który na własne oczy widział ludobójstwo, który na własne uszy słyszał krzyki bólu i rozpaczy, bezskuteczne błagania o litość, który widział, słyszał i dotykał śmierci, mówi o dobrym Bogu, który jest w niebie. Słuchamy niezwykłego świadectwa człowieka, który na rozkaz zabójców wykopał własny grób, bo mieli go w nim zaraz złożyć. Pełno tu ekspresji i skrajnych emocji, rozpaczy, cierpienia, krzyku bólu, bezsilności, strachu, gniewu, ale i nadziei, i bezbrzeżnej wiary. Chwalmy Pana! Amen.

Świadectwo poruszające do głębi. Na przykładzie potwornej zbrodni ludobójstwa pastor Ndamyumugabe podejmuje próbę odpowiedzi na ważne pytania: Czy chrześcijanin może obejść się bez modlitwy? Czy życie bez modlitwy jest w ogóle możliwe?

Jakich modlitw Bóg wysłuchuje? Takich zmówionych z poczucia obowiązku, w biegu, na jednym kolanie? Czy raczej żarliwych i szczerych, odmawianych w skupieniu i z wiarą? Czy dla Boga istnieją sprawy niemożliwe do spełnienia? Posłuchajmy!

Czy prześladowania podczas Wielkiego Ucisku można porównać do wydarzeń w Rwandzie w 1994 roku, kiedy to adwentyści porzucili wiarę i stali się zwykłymi mordercami, tak jak wszyscy pozostali? Czy jesteśmy gotowi na opresję?

Czy samo studiowanie Biblii, choćby wnikliwe, oraz nawet żarliwa modlitwa, wystarczą nam do bezpieczeństwa? A może jest coś jeszcze, dzięki czemu możemy znaleźć się pod Bożą ochroną? O tym dowiemy się od pastora Ndamyumugabe w trzeciej części wstrząsającego świadectwa.

https://www.youtube.com/@donatjasienczyk6114